בניהול עסק לא מהמרים: טיפים לניהול עסקים קטנים בצורה נכונה

ניהול עסק קטן יכול להיות משימה מאתגרת, אך עם הגישה הנכונה והכלים המתאימים, ניתן להגדיל משמעותית את הסיכויים להצלחה. בשורות הבאות, ריכזנו עבורכם כמה דגשים שיכולים לקחת את העסק שלכם לשלב הבא של ההצלחה. אבל, כבר עכשיו נציין כי בחיים כמו בחיים, ובעסקים כמו בעסקים, יש בד"כ תהליך שצריך לעבור, והוא מצריך התמדה – המשיכו לקרוא. 

בואו נדבר על תכנון עסקי

בסופו של דבר, בעסקים לא מהמרים. בניית תוכנית עסקית היא השלב הראשון, וחשוב ששלב זה יהיה מדוקדק ומתוכנן להפליא. עסקים לא מעטים נופלים בדיוק בשלב הזה של בניית תכנון עסקי אסטרטגי, מה שעשוי להימנע בעזרת סיוע מקצועי. אם הייתם שואלים שחקנים באתר israbet ודומיו, ייתכן שהם היו אומרים לכם שאפשר להמר על התוכנית העסקית, אבל בפועל, המציאות שונה לגמרי. בניית התוכנית היא לא הימור בשום צורה, זהו צעד קריטי להצלחת העסק, וממש לא הימור. בתוך כך, חשוב כי התוכנית תגדיר את הדברים הבאים:

 • המטרות של בית העסק
 • האסטרטגיות המפותחות על ידי בעל העסק או בעזרת ייעוץ עסקי
 • התחזיות הפיננסיות של העסק ועוד.

כמו כן, במסגרת בניית התכונית העסקית, חשוב לקחת בחשבון את 2 הפקטורים הבאים:

 • בדיקת היתכנות: ודאו שיש ביקוש למוצר או לשירות שלכם, ושהעסק יכול להיות רווחי.
 • הגדרת יעדים ברורים: קבעו יעדים מדידים ניתנים להשגה, ותכננו את האופן שבו תשיגו אותם.

חשוב לדבר גם על  ניהול פיננסי נכון

במסגרת של הניהול הפיננסי הנכון של בית העסק, חשוב לקחת בחשבון כמה היבטים מרכזיים אשר משליכים ישירות לא רק על התזרים העסקי, אלא על הבסיס שעליו העסק יהיה בנוי, כלומר הבסיס הפיננסי. בתוך כך, בין אם אתם אוהדי ישראבט או דווקא פחות בעד להמר על העסק שלכם, חשוב לקחת בחשבון את המרכיבים הפיננסיים הבאים:

 • מעקב אחר תזרים מזומנים: ודאו שיש לכם מספיק מזומנים זמינים כדי לכסות את ההוצאות השוטפות, וזכרו שההוצאות השוטפות תמיד כוללות גם כל מיני מקרים של בלת"מ. לכן, השאירו בצד מספיק כדי לכסות לא רק הוצאות שוטפות, אלא גם הוצאות בלתי צפויות. 
 • ניהול תקציב: ערכו תקציב מפורט ותעקבו אחר ההוצאות שלכם, כי ברגע שהעסק מתחיל להתגלגל, ההוצאות הולכות וגדלות, ככה שקשה מאוד לעקוב אחריהן בעל-פה. 
 • הפרדה בין חשבונות עסקיים וחשבונות אישיים: חשוב לשמור על הפרדה ברורה בין הכספים של העסק לבין הכספים הפרטיים שלכם, ואגב, לא רק מבחינה עסקית, אלא גם בבחינה של מיסים. 

מה לגבי שיווק ומכירות?

הנה כמה טיפים להמשך הדרך, כאשר השיווק והמכירות של העסק יהיו יותר רלוונטיים (כלומר לאחר שתשלימו את בניית התוכנית העסקית:

 • הגדירו את קהל היעד שלכם: מי הם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם? מה הם הצרכים והרצונות שלהם?
 • בנו אסטרטגיית שיווק: בחרו את הערוצים המתאימים ביותר להגיע לקהל היעד שלכם.
 • הציעו שירות לקוחות מעולה: שירות לקוחות טוב יבטיח שהלקוחות שלכם יהיו מרוצים ויחזרו שוב.

לסיכום, נציין כמה דגשים לגבי ניהול עובדים

ישנם כמה וכמה דגשים שונים שניתן לתת כאשר מדובר על ניהול נכון של עובדים, אבל כמובן שישנם דגשים יותר חשובים מאשר אחרים. הנה כמה מהם שריכזנו עבורכם, בעזרתם תוכלו לעשות סדר בניהול העובדים שלכם. קודם כל, גייסו את העובדים המתאימים ביותר. כלומר, ודאו שהעובדים שלכם חולקים את החזון שלכם ומחויבים להצלחת העסק. שנית, הציעו תנאים ותגמולים הוגנים. במילים אחרות, תגמלו את העובדים שלכם באופן הוגן ותנו להם תחושה של הערכה.

כמו כן, במקביל לנתינת תגמולים ותנאים טובים לעובדים בבית העסק, חשוב גם להשקיע בהכשרה ופיתוח של אותם עובדים. בסופו של יום, עובדים מיומנים ומקצועיים יהיו יעילים יותר ויתרמו יותר להצלחת העסק. לסיכום, הטיפ האחרון שנשאיר אתכם איתו הוא הטיפ הבא: היו מוכנים להתמודד עם אתגרים. זאת, מכיוון שניהול עסק כרוך באתגרים רבים. לכן, חשוב להיות מוכנים להתמודד איתם ולהפיק מהם לקחים. זכרו, ניהול עסק קטן הוא תהליך מתמשך של למידה והתפתחות. היו סבלניים, התמידו, ותמיד תהיו פתוחים ללמוד דברים חדשים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

B-GOOD

הדפסת ומכירת חולצות בית ספר עם החברה המובילה בארץ​. אנחנו מציעים חולצות והדפסות איכותיות ביותר המתאימות לרוב בתי הספר ומתחייבת לשירות מהיר, מקצועי ואמין, ברמה אחרת.

אז מה היה לנו בכתבה: